239 kr
Lakritsälskare, se hit! Nu lanseras en nyhet till fisk-familjen – Salty Fisk!
Nyhet till Fisk-familjen:
Salty Fisk Salty Licorice
Lakritsälskare, se hit!
Nya Salty Fisk är en salt lakritsshot med smak av godisfavoriten salta fiskar. Servera den som en iskall shot precis som den är, eller varför inte blanda den med Sour Fisk Sour Strawberry så får du en salt lakrits- och jordgubbsshot!
Varumärket Fisk lanserades på den svenska marknaden redan år 2007 med producentens första produkt fishshot. Under årens gång har Fisk-familjen expanderat med flera olika produkter så som Sour Fisk, Fisk Pure Raw och populära Glitter Fisk.
Redo för en läcker shot med smak av godisfavoriten salta fiskar? Salty Fisk Salty Licorice finns att beställa till en butik nära dig.
Drinktips
Blanda 3 cl Salty Fisk med 3 cl Sour Fisk Sour Strawberry och servera sedan dina gäster en härlig salt lakrits- och jordgubbsshot.
Artikelnummer | 59433 |
---|---|
Pris | 239 kr |
Storlek | 700 ml |
Alkoholhalt | 25 % |
Sockerhalt | 34.2 g/l |
Importör | Morningstar Brands |